Z miłości do sportu i niepohamowanej chęci zarażania
tą pasją wszystkich dookoła bez ograniczeń.

Założycielka fundacji, Monika Pyrek, od najmłodszych lat była bardzo aktywnym dzieckiem, a jej pasja do skakania (podobno nawet chodziła podskakując) doprowadziła ją do sportu wyczynowego. To właśnie on dał szanse niepozornemu, cherlawemu dziecku wykorzystać swój potencjał i zrealizować marzenia o byciu sportowcem.

Fundacja tworzy projekty dla dzieci i młodzieży, rodziców, opiekunów zachęcające do bycia aktywnym i spędzania wolnego czasu na sportowo. Prowadzi Fundusz stypendialny dla młodych sportowców, otacza ich fachową opieką, finansuje stypendia oraz służy radą.

Dla Moniki sport stał się przepiękną przygodą i wyznaczył jej ścieżkę życia. Na początku swojej sportowej drogi była stypendystką kilku fundacji, które dały jej szanse rozwoju. Teraz czas na spłatę „długu wdzięczności”.

Monika nigdy nie odmawia, angażuje się charytatywnie i od zawsze wspiera wszelkiego rodzaju inicjatywy promujące aktywność fizyczną i popularyzację zdrowia. Sport nauczył ją walczyć przede wszystkim z własnymi słabościami – skakała o tyczce mimo lęku wysokości – i to jest dowód na to, że każdy może pokonać swoje ograniczenia. Teraz, gdy sama jest rodzicem i sportowcem amatorem, dostrzega jeszcze więcej pozytywnych aspektów uprawiania sportu, a poprzez działania fundacji chce do nich przekonać każdego z Was.

Bo każdy cel jest ważny, zwłaszcza wtedy gdy może zmienić czyjeś życie na lepsze.

Projekty Fundacji

Alternatywne Lekcje WF

To wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę. Projekt aktywizuje uczestników poprzez wspólne doświadczanie sportu w obecności Mistrza Sportu i z wykorzystaniem interaktywnych symulatorów.

Monika Pyrek CAMP

To pierwsze w Polsce warsztaty skoku o tyczce, podczas których dzieci wykonują podstawowe elementy treningu tyczkarskiego oraz mogą zaliczyć pierwsze wysokości w życiu!

Fundusz Stypendialny

Skok w marzenia to Fundusz powstały ze współpracy z firmą Netto, w którym wspieramy rozwój karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi.

e-platforma Alternatywne lekcje WF

sportowo edukacyjna platforma dla wszystkich
www.alternatywnelekcjewf.pl

Monika Pyrek Tour