Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na 1 Milę

7 października na warszawskim AWF-ie odbędą się pierwsze w historii Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na 1 Milę. Każdy z 600 zawodników będzie miał szansę tego dnia powalczyć o tytuł Mistrza Polski. Rejestracja rusza w drugiej połowie sierpnia. 

7 października 2017 r. to data, która symbolizuje milowy krok w polskim bieganiu. Tego dnia amatorzy będą mogli poczuć się jak prawdziwi zawodowcy. Na stadionie lekkoatletycznym warszawskiego AWF-u w obecności sędziów PZLA, zmierzą się z dystansem 1 609,34 metrów i tym samym powalczą o tytuł Mistrza Polski.

Gościem specjalnym biegu będzie jeden z najlepszych obecnie polskich zawodników specjalizujących się w biegach średnich – Marcin Lewandowski.

- Wiem, że większość amatorów marzy o przebiegnięciu maratonu już na początku swojej biegowej drogi. Tym samym całkowicie pomijają oni treningi i starty na bieżni. A to właśnie dzięki krótkim i średnim biegom rodzi się prawdziwa moc i szybkość. Dlatego cieszę się, że taka impreza jak Bieg na 1 Milę odbędzie się w Polsce. Zapowiada się naprawdę ciekawe i unikatowe na skale kraju wydarzenie – mówi Lewandowski.

Marcin nie tylko przybije na imprezie „piątkę” swoim fanom, ale również pobiegnie w jednej z rund.

Co jeszcze charakteryzuje imprezę?

Profesjonalna oprawa

Zawody zarejestrują kamery, a na telebimach będzie można obejrzeć zapis ze swojego finiszowego sprintu. Na zwycięzców w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych czekają pamiątkowe puchary.

Cena pakietu startowego będzie wynosiła 25 zł.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Sportu I Turystyki.

Szansa na rekord Polski

Impreza będzie także okazją do zmierzenia się z 41-letnim rekordem Polski, który wynosi 3:55,40. 9 sierpnia 1976 r. ustanowił go w Sztokholmie Bronisław Malinowski.

O wiele młodszy jest kobiecy rekord Polski w biegu na 1 milę: wynosi 4.19,58 i należy do Angeliki Cichockiej. Zachęcamy zatem panie, by spróbowały przynajmniej zbliżyć się do tego fenomalnego wyniku. Emocje gwarantowane!

Oddzielne klasyfikacje dla zawodników licencjonowanych

Zadbaliśmy o to, aby każdy miał równe szanse, dlatego w ramach zawodów profesjonalni zawodnicy posiadający licencję PZLA, wystartują w odzielnych seriach i będą osobno klasyfikowani.

Strefa kibiców

Sport, to nie tylko zawodnicy, ale również kibice, którzy zagrzeją Cię do walki. Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na 1 Milę mają charakter otwarty, zatem zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół. Im więcej osób na trybunach, tym lepiej!

Organizatorami imprezy jest Sportfolio - właściciel portalu Liga Biegowa oraz Fundacja Moniki Pyrek. Więcej informacji znajdziesz na stronie 1mila.pl