loading

Blog Details

Tegoroczna edycja warsztatów skoku o tyczce Monika Pyrek Camp już za nami!

Monik Pyrek Camp to pierwsze w Polsce warsztaty skoku o tyczce zorganizowane specjalnie z myślą o dzieciach. Po ubiegłorocznym sukcesie projektu, który odbył się w Szczecinie, w tym roku Monika Pyrek postanowiła wyruszyć ze swoim Campem w podróż po Polsce. Toruń, Szczecin, Mława, Gdynia i Słupsk – to właśnie w tych lokalizacjach odbyły się sportowe warsztaty z Mistrzynią.

Do projektu zaproszone zostały dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. W sumie w campach w 2018 roku udział wzięło blisko 1500 dzieci z aż 8 województw.

 

Na początku każdych warsztatów uczestnicy otrzymywali specjalne koszulki do ćwiczeń, a już po chwili brali udział we wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez Monikę Pyrek. Następnie podzieleni na wygodne grupy zabierali się do ćwiczeń na przygotowanych stanowiskach. Wśród nich znajdowały się między innymi stanowiska tyczkarskie, na których każdy mógł oddać swój pierwszy skok o tyczce, ale również rozmaite ćwiczenia uzupełniające jak bieg na 30 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, próba na refleksomierzu czy ćwiczenia gimnastyczne.

 

Po ciężkich sportowych zmaganiach przyszedł czas na chwilę odpoczynku i regeneracji sił przy zdrowym posiłku od firmy Netto. Na zakończenie warsztatów odbyła się pogawędka z Mistrzem, podczas której Monika Pyrek opowiadała wspominała ciekawe  historie z przebiegu swojej kariery sportowej, opowiadała o korzyściach jakie niesie ze sobą regularny sport, a także jak sport wpłynął na jej całe życie.

Nie zabrakło także chwili na grupowe i indywidualne sesje selfie z Moniką Pyrek 😉

 

Do udziału w tegorocznych edycjach warsztatów Monika zaprosiła także innych wielkich Mistrzów sportu. Razem z nami byli m.in. Anna Rogowska, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Sam Kendricks, Shawn Barber, Tomasz Czubak oraz Marek Plawgo – dziękujemy!

Projekt współfinansowany ze środków Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport wszystkich dzieci” oraz „Sport dla wszystkich” 2018.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.