loading

Blog Details

Gwiazdy Dobroczynności mają dobre serca, ogrom zapału do pracy i mnóstwo siły, by pomagać innym. Osoby zaangażowane w działania społeczne czerpią z tego radość, energię, poczucie sensu życia i mocy pomagania. Pomaganie to też fizyczne doświadczenia – śmiech, przytulenie, wzruszenie – to realny dowód na moc swojej osoby jako znanej i rozpoznawalnej. Szczecinianka, Monika Pyrek jest finalistką XII edycji Plebiscytu Gwiazdy Przedsiębiorczości.

Jak mówi Paweł Łukasiak, pomysłodawca Plebiscytu: Tytuł Gwiazdy Dobroczynności otrzymują osoby znane, które ze swej rozpoznawalności i popularności tworzą narzędzie do pomagania, ratowania życia i zmieniania świata na lepsze. One wiedzą, że należy pomagać, bo wtedy świat będzie lepszy, ale także robią konkretne rzeczy, aby tak się stało.

Monika Pyrek realizując wszystkie projekty angażuje się z całego serca. Szczecinianie pewnie dobrze znają inicjatywy, które już od lat organizuje była lekkoatletka w ramach działań swojej fundacji. Monika stale stawia przed sobą kolejne wyzwania i zaraża zarówno miłością do sportu, jak i tym bezinteresownym pomaganiem.

Główne projekty realizowane przez Fundację Moniki Pyrek to:

Monika Pyrek Camp – warsztaty skoku o tyczce. Monika Pyrek dba również o aktywność najmłodszych przybliżając im niezwykłą dyscyplinę jaką jest skok o tyczce. Projekt jest skierowany do uczniów klas I-III. Ostatnie wydarzenie miało miejsce 17 września br. w SP nr 53 w Szczecinie.

Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF – Monika wraz ze swoją fundacyjną drużyną objeżdża całą Polskę spotykając się z uczniami w szkołach i pokazując, że sport i technologie się łączą, a z aktywności można czerpać mnóstwo radości. W związku z pandemią COVID-19, Fundacja Moniki Pyrek przeniosła działania do sieci, ale aktualnie planowany jest powrót do spotkań w szkołach. Inauguracja tegorocznej edycji projektu odbędzie się w Szczecinie 19 października br.

Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF e-platforma – w październiku 2020 r. została uruchomiona ogólnodostępna i darmowa platforma sportowo-edukacyjna www.alternatywnelekcjewf.pl. Monika Pyrek dzieli się wiedzą w atrakcyjnej i przystępnej formie. Po kilku miesiącach platforma osiągnęła wynik ponad miliona odsłon oraz ponad 200 tys. użytkowników co ewidentnie pokazuje, że tworzone treści są przydatne i Monika Pyrek strzeliła w dziesiątkę. Materiały dostępne na e-platformie w większości są tworzone przez ekspertów ze Szczecina!

Fundusz Stypendialny skok w marzenia – Fundusz jest realizowany dzięki wsparciu firmy Netto Polska. Co roku, Rada Funduszu wybiera aż 10 młodych sportowców i obejmuje ich wsparciem finansowym i merytorycznym. Aktualnie trwa V edycja funduszu, a Monika jest bardzo zaangażowana w rozwój tych młodych i uzdolnionych ludzi. Służy dobrą radą i wsparciem, a gdy ma możliwość to spotyka się ze stypendystami i kibicuje im podczas startów. Po raz drugi stypendystą funduszu został wioślarz Jakub Byczek – studiujący i trenujący w Szczecinie.

Monika Pyrek Tour – profesjonalne zawody tyczkarskie czyli najmłodsze „dziecko” Moniki Pyrek. Projekt, który był bardzo potrzebny i długo wyczekiwany. Rozpoczął cykl spotkań środowiska tyczkarskiego mających na celu wyszukanie następców i następczyń mistrzów tyczkarskich. Wydarzenie wystartowało w sierpniu br. i spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem uczestników, trenerów i kibiców.

Zainteresowanie fundacyjnymi projektami jest coraz większe, a Monika staje się „koleżanką od sportu” i wielką inspiracją dla wielu osób. Jej aktywność w social mediach również przynosi efekty, a zaangażowana społeczność pokazuje, że jej ufa. Oprócz w/w projektów Monika jest ambasadorką m.in. Wings for life World Run, Olimpiady Specjalne, Moja krew Twoje życie, Bieg po nowe życie, Cała Polska czyta dzieciom, Gramy Fair, Biegam z czystą przyjemnością i regularnie angażuje się w zbiórki na rzecz osób chorych i potrzebujących oraz nagłaśnia akcje społeczne, np. Tydzień Świadomości Raka Szyjki Macicy. Często tym inicjatywom towarzyszy również sport i aktywność fizyczna – przykłady to m.in. akcja #givethem5 czy pompowanie dla Nineczki. Dobrym przykładem jest bardzo liczna biegowa drużyna Moniki w biegu Wings for life World Run, która w tym roku liczyła aż 81 aktywnych biegaczy biegnących dla tych, którzy jeszcze nie mogą.

W tegorocznej edycji Plebiscytu w kategorii ZDROWIE na wyróżnienie zasłużyli: Ada Fijał (Organizacja Kwiat Kobiecości, Fundacja Edukacji Społecznej oraz Krajowe Centrum ds. AIDS), Monika Pyrek (Fundacja Moniki Pyrek) Magdalena Stużyńska-Brauer (Fundacja Polsat), Michał Wiśniewski (Fundacja Luberty Pomagają), oraz Piotr Zelt (Fundacja „Twarze depresji”).

Laureatów tegorocznej edycji poznamy podczas Gali na Balu Charytatywnym „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.