Już 2 kwietnia rozpoczynamy trzecią już edycję projektu Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF!

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych. Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w około 30 miastach w Polsce, a projekt tylko w tym roku obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi … i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

W pierwszym tygodniu realizacji projektu Monika Pyrek oraz jej fundacyjna drużyna odwiedzą Gryfino, Starą Dąbrowę oraz Stargard.