loading

Blog Details

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna bardzo pozytywnie wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Niezwykle ważne jest też, aby te dobre nawyki życiowe przekazywać najmłodszym. To właśnie dlatego w sobotę, 9 listopada, w szczecińskiej Floating Arenie odbędzie się specjalna impreza pływacka przeznaczona dla dzieci!

Sprawcą tego całego, pozytywnego zamieszania jest Grupa Ferrero, która prowadzi swój flagowy program Kinder+Sport. Inicjatywa ta ma zachęcać do aktywnego stylu życia i została stworzona właśnie po to, aby promować tego typu działania wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Hasło programu brzmi „Joy of Moving”, co najlepiej wyraża na czym zależy pomysłodawcom, czyli chęć pokazania, jak dużo naturalnej radości może płynąć z ruchu.

Szczeciński Festiwal Pływania znakomicie wpisuje się w główne założenia projektu. W planie na tę wyjątkową sobotę organizatorzy uwzględnili liczne gry i zabawy, które pomogą dzieciom zaprzyjaźnić się z wodą. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby nie tylko zainteresować najmłodszych aktywnością fizyczną tego rodzaju, ale też uczyć współpracy z rówieśnikami czy zasad fair play. Co szczególnie atrakcyjne, wszystko to odbędzie się pod okiem samego Pawła Korzeniowskiego, wybitnego polskiego pływaka, olimpijczyka, mistrza świata i Europy!

Start imprezy zaplanowano na godzinę 9:00, kiedy to będzie mieć miejsce akredytacja, a dzieci zostaną podzielone na grupy. Niedługo później rozpoczną się zajęcia – część uczestników przeniesie się do strefy animacji Kinder+Sport, pozostali udadzą się w stronę wody, gdzie czekać będą na nich specjalne atrakcje i zabawy basenowe. Około południa dojdzie do zamiany i obie grupy powędrują w odwrotnych kierunkach.

Strefę aktywności zapewnia Fundacja Moniki Pyrek, uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na kilku stanowiskach z Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF i Monika Pyrek Camp.

Co ważne, żadne dziecko nie opuści Floating Areny z pustymi rękami. Oprócz świetnej zabawy i znakomitych wrażeń, wszyscy uczestnicy otrzymają medale oraz dyplomy Kinder+Sport! Po południu (godz. 15:00) odbędzie się natomiast spotkanie z Mistrzami, którzy opowiedzą o wartościach, wynikających z aktywnego trybu życia oraz podzielą się swoimi doświadczeniami ze świata pływackiego.

O 16:30 zaplanowano natomiast jeden z najważniejszych punktów programu. To właśnie wtedy odbędzie się uroczystość zakończenia kariery Mateusza Sawrymowicza, mistrza Europy, świata oraz finalisty igrzysk olimpijskich. Znakomity zawodnik zdecydował się zakończyć pełną sukcesów karierę i to właśnie w Szczecinie będziemy mieć zaszczyt uhonorowania go za wszystkie lata, przez które tak radował kibiców pływania w całej Polsce.

9 listopada z całą pewnością będzie dniem wyjątkowym. W stolicy Pomorza Zachodniego odbędzie się fenomenalna impreza, która przyniesie radość, szczęście oraz naprawdę dużo znakomitej zabawy.  W wyobraźni widzimy już roześmiane twarze najmłodszych i dlatego z niecierpliwością czekamy na nadejście nowego miesiąca i szykujemy się do wspaniałych atrakcji podczas Festiwalu Pływania.

Do zobaczenia w samym sercu Szczecina!

więcej informacji znajdziecie na stronie – http://festiwalplywania.pl/

 

 

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.