loading

Blog Details

Ze wspólnej inicjatywy Fundacji Moniki Pyrek oraz firmy Netto Polska powstał Fundusz Stypendialny – Skok w marzenia. Aktualnie trwa IV edycja programu, a jego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Wsparciem jest objętych 11 młodych sportowców, m.in. Aleksandra Rudzińska trenująca wspinaczkę sportową, lekkoatleta Oliwer Wdowik czy pływaczka Zuzanna Herasimowicz.

 

Rok 2020 był wyzwaniem dla wszystkich, całe środowisko sportowe odczuło zmiany spowodowane pandemią. Jednak aktualni stypendyści dobrze przepracowali ten okres, a potwierdzają to ich wyniki sportowe. 11 młodych sportowców korzysta z comiesięcznego wsparcia finansowego, a zespół fundacji otacza tych młodych ludzi opieką. Partnerem Funduszu jest firma Netto Polska.

 

– Rozpiera nas duma, że stypendyści fundacji tak dobrze radzą sobie w tym sportowym świecie. Mi też ktoś kiedyś pomógł i cieszę się, że teraz mogę spłacać ten dług wdzięczności – mówi lekkoatletka, Monika Pyrek.

 

Wśród stypendystów znajduje się solidna reprezentacja lekkoatletów. Oliwer Wdowik zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w biegu na 100 metrów uzyskując czas 10.45 s. To  1 wynik w historii rocznika 2002! Kibice lekkiej atletyki mogli w tym sezonie usłyszeć o młodym sprinterze również przy okazji Mistrzostw Polski Seniorów we Włocławku, gdy 18-latek zdobył brązowy medal w biegu na 200 metrów (21.26 s).

Olimpia Breza podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Kwidzynie zdobyła brązowy medal na dystansie 2km, a Karolina Młodawska zajęła 1 miejsce w trójskoku Mistrzostw Polski Seniorów. Grono lekkoatletów uzupełnia Paulina Kubis trenująca wielobój, która ostatnie Mistrzostwa Polski U18 zakończyła ze srebrem na szyi.

Jak skakać w marzenia to przez wysokie przeszkody! Barbara Połap trenuje jeździectwo, jej towarzyszem jest koń Larios i dzięki funduszowi skok w marzenia mogą rozwijać się jeszcze bardziej. Założenia funduszu umożliwiają wydatkowanie stypendium na edukację i rozwój osobisty, co u Basi sprawdza się to doskonale! We wrześniu Basia ukończyła kurs i zdała egzamin na Instruktora Jazdy Konnej PZJ.

Wśród stypendystów nie brakuje też przedstawicieli sportów wodnych. Aleksandra Stach to młoda i perspektywiczna kajakarka, która na swoim koncie ma już m.in. Mistrzostwo Polski Seniorów z zjeździe kajakowym na krótkim dystansie oraz 4. Miejsce na Mistrzostwach Europy U23. Natomiast kolejny stypendysta – Jakub Byczek, to wioślarz, który skutecznie łączy sport z edukacją studiując na Akademii Morskiej w Szczecinie. Kuba ma się czym pochwalić, jego największe tegoroczne sukcesy to pięć medali Mistrzostw Polski (złoto i srebro U23, srebro seniorów, złoto i srebro w sprincie) oraz trzy medale Akademickich Mistrzostw Polski (złoto i srebro na wodzie w Bydgoszczy; złoto na ergometrze w pionie uczelni w Warszawie).

Jakub Olszewski w gronie beneficjentów Funduszu #skokwmarzenia jest przedstawicielem sportów zespołowych. Siatkarz wraz z reprezentacją zdobył brązowy Medal Mistrzostw Europy U18. Aktualnie Kuba zaczyna przygotowania do Mistrzostw Polski trenując w nowym klubie – Trefl Gdańsk.

Kolejna stypendystka trenuje łucznictwo olimpijskie. Julia Czyż zdobyła w tym roku cenne doświadczenie na zawodach ogólnopolskich, a jej najlepsze wyniki to wicemistrzostwo Polski Studentek oraz Halowe Wicemistrzostwo Polski Juniorek. Do kolekcji dołożyła też złoto z Mistrzostw Polski Juniorów w mikście.

Ola Rudzińska to stypendystka, która pod skrzydłami fundacji jest już kolejny rok. W tym roku otrzymała stypendium specjalne. Najważniejszy tegoroczny start Aleksandry to Mistrzostwa Polski w Gliwicach (koniec sierpnia), które wygrała i powtórzyła swój wynik sprzed roku z MŚ w Japonii – 7:12s. Start na Mistrzostwach Europy w Moskwie, niestety przyniósł kontuzję, ale już w styczniu Ola wraca na ścianę i przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich.

Zuzanna Herasimowicz to również stypendystka korzystająca ze wsparcia fundacji po raz drugi. Ciężka praca w tym sezonie przyniosła efekty, bo Zuzanna zakończyła sezon ze złotymi medalami na 100 i 200 m grzbietem wśród juniorów. Starty seniorskie dały kwalifikację na Mistrzostwa Europy 2021 r.

Poczynania stypendystów można śledzić w social mediach, na profilach @fundacjamonikipyrek oraz pod hasztagiem #skokwmarzenia.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.