loading

Blog Details

Była lekkoatletka od zawsze lubiła wyzwania. Po zakończeniu kariery sportowej, Monika Pyrek postawiła na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Była tyczkarka organizowała eventy sportowe – m.in. Alternatywne Lekcje WF. W 2020 r., w związku z pandemią, projekt przeniesiono do sieci. W ten sposób powstała e-platforma, na której Monika Pyrek pokazuje jak bawić się sportem! O sukcesie inicjatywy świadczą opinie odbiorców oraz statystyki, które robią wrażenie!

Odbiorcy to nauczyciele, rodzice, dzieci i młodzież, a materiały są przygotowywane tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Alternatywne lekcje wf to miejsce w sieci, które jest jednocześnie bazą wiedzy, ale też skarbnicą motywacji i inspiracji. To połączenie sportu, zabawy i edukacji. Brzmi dobrze, prawda? W czasach, kiedy komputery obarcza się winą za spadek poziomu aktywności fizycznej w społeczeństwie, Fundacja Moniki Pyrek wraz z Grupą Ferrero postanowili wykorzystać te narzędzia, by zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu i czerpania z niego radości. To również wsparcie dla środowiska szkolnego funkcjonującego w formie zdalnej.

– Jako nauczyciel wychowania fizycznego cały czas poszukuję ciekawych i bezpiecznych materiałów do zajęć online. Różnorodne quizy, materiały wideo z instruktażami, propozycje gier i zabaw, ale również liczne konkursy i wyzwania! Wszystko to znalazłam na platformie Alternatywne Lekcje WF. Wszyscy czerpiemy z tego mnóstwo inspiracji, korzystamy regularnie i chcemy więcej, bo to strzał w dziesiątkę! – mówi nauczycielka wychowania fizycznego z PSP nr 3 w Kędzierzynie Koźlu – Izabela Iwanejko.

E-platforma jest darmowa i ogólnodostępna. Statystyki mówią same za siebie. Od momentu startu e-platformy stronę odwiedziło 100 000 unikalnych użytkowników. Liczba odsłon wynosi pół miliona! Monika Pyrek nie kryje zaskoczenia i dziękuje odbiorcom za taki pozytywny odzew i zaufanie.

Dziękuję, że jesteście z nami. Cieszę się, że podoba się Wam to co robimy, korzystacie z naszych podpowiedzi. Sport czyni cuda dla naszego zdrowia i samopoczucia – mówi Monika Pyrek do odbiorców e-platformy www.alternatywnelekcjewf.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu, a patronat objął Polski Komitet Olimpijski.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.alternatywnelekcjewf.pl oraz w social mediach: www.instagram.com/fundacjamonikipyrek/ i  www.facebook.com/fundacjamonikipyrek/

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.