loading

Blog Details

Lekkoatletyka, wioślarstwo, piłka siatkowa, pływanie, łucznictwo olimpijskie, kajakarstwo slalomowe, jeździectwo i wspinaczka to sporty uprawiane przez stypendystów „Skoku w marzenia” – funduszu wspierającego młodych sportowców utworzonego wspólnie przez Fundację Moniki Pyrek i sieć handlową Netto. Czwarta edycja programu dobiega końca, nabór do piątej trwa do 13.06.2021 r.

Co roku stypendyści wybierani przez radę „Skok w marzenia” otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne – profesjonaliści pomagają im rozwijać pasje i umiejętności, a tym samym spełniać marzenia o sukcesach w zawodowym sporcie.

W roku 2020 do programu „Skok w marzenia” napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – 211, spośród których Rada Funduszu wybrała następnie 10 stypendystów. Rada Funduszu przyznała również stypendium specjalne, które byłą niespodzianką.

To wspaniałe uczucie móc przyczyniać się do spełniania marzeń młodych sportowców. Mi też ktoś kiedyś pomógł i cieszę się, że teraz mogę spłacać ten „dług wdzięczności”– mówi Monika Pyrek.

Stypendyści czwartej edycji programu „Skok w marzenia” 2020/2021 nie zawiedli i mimo trudnych warunków spowodowanych pandemią covid-19 osiągnęli szereg świetnych wyników i rozwinęli swoje umiejętności:

Olimpia Breza (lekkoatletyka, biegi średnie i długie) została w 2021 r. halową mistrzynią Polski juniorów na dystansie 1500 metrów z czasem 4.29.63.

Jakub Byczek (wioślarstwo) w parze z Aleksandrem Florczakiem zajął drugie miejsce wśród dwójek podwójnych wagi lekkiej podczas 96. mistrzostw Polski w wioślarstwie, które zostały rozegrane we wrześniu 2020 w Poznaniu.

Oliwer Wdowik (lekkoatletyka, sprinty) wywalczył dwa medale podczas halowych mistrzostw Polski U-18 i U-20 w Toruniu w lutym br., startując w biegach na 60 (srebro) i 200 metrów (brąz) w kategorii do lat 20. Oliwer zajął także piąte miejsce w biegu na 60 metrów podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu.

Jakub Olszewski (piłka siatkowa) wywalczył wraz z polską drużyną brązowy medal mistrzostw Europy do lat 18 rozgrywanych we Włoszech w 2020 r. W bezpośrednim pojedynku o brązowy medal Polacy pokonali Bułgarów 3:1 (25:21, 29:27, 23:25, 25:23).

Karolina Młodawska (lekkoatletyka, skok w dal) zdobyła brązowy medal w trójskoku a także srebrny medal w skoku w dal podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu w lutym br.

Zuzanna Herasimowicz (pływanie) zdobyła srebrny medal na 200m grzbietem i zajęła trzecie miejsce w sztafecie 4×200 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym w 2020 r.

Julia Czyż (łucznictwo olimpijskie) w lipcu 2020 zwyciężyła w II Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym „Śladami Rybaka”, jednym z największych turniejów łuczniczych w Polsce, w którym w minionym roku wystartowało 150 zawodników z Polski i zagranicy.

Aleksandra Stach (kajakarstwo slalomowe) reprezentowała Polskę podczas mistrzostw Europy w slalomie kajakowym w Pradze w 2020 r., zajęła 4. miejsce na ME U23, a w maju 2021 r. uzyskała kwalifikację olimpijską do Tokio!

Barbara Połap (jeździectwo) skoki przez przeszkody trenuje od 10. roku życia, startując w zawodach krajowych i międzynarodowych. W 2020 r. zdobyła srebrny medal na międzynarodowych zawodach Cracovia Szary Equestrian Show, w 2021 r. zadebiutowała na prestiżowych zawodach Cavaliada.

Paulina Kubis (lekkoatletyka, wielobój) została halową wicemistrzynią Polski U18 2021.

Aleksandra Mirosław (wspinaczka, stypendium specjalne) po raz pierwszy w karierze weźmie udział w igrzyskach olimpijskich, reprezentując Polskę w Tokio. Ponadto Ola wygrała Puchar Świata w Salt Lake City.

Wraz z zakończeniem czwartej edycji programu „Skok w marzenia” rusza nabór do piątej edycji – 2021/2022. Zgłoszenia można przesyłać do 13.06.2021 r.

Udział w programie funduszu stypendialnego przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16‑25 lat.

Aby złożyć wniosek należy wypełnić formularz na stronie https://fundacjamonikipyrek.pl/fundusz-stypendialny/. 

 

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.