loading

Blog Details

Monika Pyrek od lat jest związana z lekką atletyką, najpierw jako zawodowa skoczkini o tyczce, a teraz jako ekspertka w telewizyjnych studiach. Jednak to lato jest wyjątkowe – Monika Pyrek podjęła się kolejnego wyzwania i 15 sierpnia br. rusza z projektem Monika Pyrek Tour, by znaleźć tyczkarskie talenty. To akcja skierowana głównie do młodzieży, która pierwsze skoki o tyczce raczej ma już za sobą. Celem jest wyłonienie najlepszych młodych tyczkarzy i tyczkarek w Polsce. Gościem specjalnym wydarzenia, które odbędzie się w Szczecinie będzie Piotr Lisek – szósty zawodnik skoku o tyczce na IO w Tokio.  

 

Głównym elementem projektu są zawody tyczkarskie organizowane w formie Touru, który odbędzie się w czterech polskich miastach. Dzięki temu, że poprzeczka zawiśnie na wysokości już od jednego metra, to nawet ci najmłodsi adepci skoku o tyczce mają szanse powalczyć o medale. Zawody każdorazowo zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem profesjonalnej infrastruktury posiadającej wszelkie atesty i wymagania niezbędne do uzyskania rangi zawodów I klasy, oficjalnie wpisanych do kalendarza PZLA.

– Monika Pyrek Tour to projekt jakiego jeszcze w Polsce nie było! Będziemy skakać, doskonale się bawić i wybierzemy najlepszych tyczkarzy sezonu.  – mówi Monika Pyrek.

Konkurs skoku o tyczce będzie połączony z piknikiem rodzinnym, gdzie poza zawodami sportowymi w programie imprezy jest również specjalna strefa sportowo-pomiarowa przygotowana nie tylko dla zawodników, ale także kibiców i rodzin obecnych podczas imprezy. W strefie zostanie wydzielona część zabawowa dla najmłodszych, którzy będą mogli poczuć się jak profesjonalni tyczkarze.

Na najmłodszych czekać będą takie atrakcje jak skok o tyczce na zeskok dmuchany, skok o tyczce do basenu z kulkami oraz pomiędzy piankowymi kamykami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a na najlepszych zawodników zawodów tyczkarskich czekają nagrody.

 

Wydarzenie odbędzie się 15.08 w godzinach 10-16, w Szczecinie na Stadionie lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej 20.

 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.