loading

Blog Details

Zarażamy miłością do skakania! To motto fundacyjnej drużyny Moniki Pyrek, która 14 września br. odwiedziła Łomianki. W Monika Pyrek Camp wzięło udział ok. 220 uczniów z dwóch szkół podstawowych. Gościem specjalnym wydarzenia była Oktawia Nowacka – brązowa medalistka olimpijska w pięcioboju nowoczesnym. Podczas warsztatów dzieci wykonywały podstawowe elementy treningu tyczkarskiego oraz mogły zaliczyć pierwsze wysokości. Endorfiny szalały! Celem projektu jest zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej, promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i pomoc w sprawnym wróceniu do formy po nauczaniu zdalnym.

– Łomianki, dziękujemy za takie ciepłe przyjęcie. Dzisiaj skaczemy i bawimy się sportem. Monika Pyrek Camp to projekt bardzo bliski memu sercu. Po oddaniu pierwszych skoków – endorfiny szaleją, atmosfera była niesamowita! – mówi Monika Pyrek, była lekkoatletka, olimpijka i prezeska Fundacji Moniki Pyrek.

Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się o godz. 10, głos zabrała Pani Burmistrz Gminy Łomianki – Małgorzat Żebrowska-Piotrak, życząc uczestnikom dobrej zabawy. Każda grupa uczniów wzięła udział w rozgrzewce z Mistrzyniami, a następnie przeszła obwód stacyjny składający się z 8 sportowych stanowisk, m.in. skok do kulek, tor gimnastyczny, równoważnia, bieg sprinterski, ścianka wspinaczkowa. Uczestnicy nie kryli zadowolenia!

– To było wspaniale, kiedy przyjedziecie do nas znowu? – pytali uczniowie z SP nr 3 w Łomiankach.

Po zakończeniu zmagań sportowych przyszedł czas na zdrowy posiłek od partnera wydarzenia – Netto Polska, w towarzystwie Mistrzyń Sportu, które podzieliły się ciekawymi historiami z życia sportowca wyczynowego oraz wręczyły certyfikaty tyczkarza.

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Łomianki.
Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl oraz w social mediach: www.instagram.com/fundacjamonikipyrek/ i www.facebook.com/fundacjamonikipyrek/

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.