loading

Blog Details

Zarażamy miłością do skakania! To motto fundacyjnej drużyny Moniki Pyrek, która w ostatnich dniach jeździła po Polsce. W tegorocznej edycji Monika Pyrek Camp wzięli udział uczniowie z Łomianek, Lubina i Szczecina. Wrażeń i atrakcji nie brakowało. Podczas warsztatów dzieci wykonywały podstawowe elementy treningu tyczkarskiego oraz mogły zaliczyć pierwsze wysokości. Endorfiny szalały! Celem projektu jest zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej, promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i pomoc w sprawnym wróceniu do formy po nauczaniu zdalnym.

Uczestnicy sprawdzali swoje możliwości na 8 stacjach sportowych, m.in. takich jak: skok o tyczce do basenu z kulkami, tor gimnastyczny, ruchoma ścianka wspinaczkowa, równoważnia czy bieg sprinterski z wykorzystaniem fotokomórki. Nie mogło zabraknąć gości specjalnych. W Łomiankach była to Oktawia Nowacka – brązowa medalistka olimpijska w pięcioboju nowoczesnym, w Lubinie Natalia Czerwonka – srebrna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim.

– Każda inicjatywa, która zbliża dzieci do sportu jest bliska mojemu sercu, ale to co dzieje się teraz w Lubinie to jest naprawdę coś niesamowitego. Oddajemy pierwsze skoki, wspinamy się, biegamy, bardzo polecam Monika Pyrek Camp – mówi Natalia Czerwonka.

W Szczecinie tor gimnastyczny oraz zajęcia na równoważni poprowadzili olimpijczycy – Marta Pihan-Kulesza i Roman Kulesza. Możliwość nauki od Mistrzów to wielka motywacja i inspiracja dla uczestników.

Było extra! Kiedy znowu poskaczemy? – pytali uczniowie z SP nr 53 w Szczecinie.

– Najbardziej podobał mi się skok  do kulek, ściana wspinaczkowa i szybkie bieganie – podsumowała Maja z Łomianek.

– A nam najbardziej podobał się Pan Tyczka! – równo krzyknęli uczestnicy Campu z Lubina.

Pan Tyczka to fundacyjna maskotka, która zagrzewa młodych sportowców do oddania pierwszych skoków. Po zakończeniu zmagań sportowych każdej grupy przychodził czas na zdrowy posiłek od partnera wydarzenia – Netto Polska. Oczywiście w towarzystwie Mistrzyni Sportu, która dzieli się ciekawymi historiami z życia sportowca wyczynowego oraz wręcza certyfikaty tyczkarza.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a w Łomiankach dodatkowo współfinansowane przez Gminę Łomianki.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl oraz w social mediach: www.instagram.com/fundacjamonikipyrek/ i  www.facebook.com/fundacjamonikipyrek/

Kontakt: biuro@fundacjamonikipyrek.pl

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.