Czy sport i technologie mają ze sobą coś wspólnego? Jak najbardziej – i jedno, i drugie potrafi dostarczać niesamowitych emocji, a dzieciaki to przecież uwielbiają. Właśnie dlatego Monika Pyrek rusza w Polskę z kolejną edycją projektu KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF.

– Chcemy pokazać dzieciom, że sport jest przede wszystkim dobrą zabawą i frajdą. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu dzieci i młodzież traktują to jako atrakcję, a my przemycamy w tym ruch – mówi Monika Pyrek, inicjatorka akcji, wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i czterokrotna olimpijka.

Po przerwie spowodowanej pandemią KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF wracają ze zdwojoną siłą. Nasza Fundacyjna drużyna odwiedzi w tym sezonie aż ponad 10 miejscowości, m.in. Szczecin, Łódź, Zduńską Wolę, Józefosław i Siedlce. Udział w zajęciach WF-u z olimpijką zapowiada aż 4 tys. uczniów. Kto chce wiedzieć więcej, niech śledzi nasze profile w mediach społecznościowych.

Lekcje są realizowane w formie obwodu stacyjnego, na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. refleksomierz sprawdzający czas reakcji, ruchoma ścianka wspinaczkowa, bieg sprinterski z wykorzystaniem fotokomórek, stacja piłkarska i koszykarska. Pewne jest, że będzie się działo, a rangę wydarzeń dodatkowo podniesie obecność Gości Specjalnych – Mistrzów lub Mistrzyń Sportu.

Projekt KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem oraz przy wykorzystaniu dofinansowania Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.