loading

Blog Details

260 dzieci wzięło udział w pierwszej tegorocznej odsłonie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”!. Realizowany przez Fundację Moniki Pyrek projekt promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych poprzez radość i zabawę.

– Za nami już pierwszy przystanek, który odbył się w poniedziałek we Wrześni, a już dziś jesteśmy w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie będziemy też w środę. Jestem szczęśliwa nie tylko z powodu ciepłego przyjęcia przez młodzież we Wrześni, ale także dlatego, że mogłam obserwować z jaką pasją ćwiczą – mówi Monika Pyrek.

Jedna z najlepszych lekkoatletek w polskiej historii nie ukrywa, że celem akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest przede wszystkim zaszczepienie radości z uprawiania sportu.

– Hasłem KINDER Joy of moving jest właśnie „Zostań Mistrzem Radości”. Tworzymy zajęcia sportowe, które wywołują wiele uśmiechów na twarzach i które odciągają najmłodszych od ekranów telewizorów, czy komputerów, a przyciągają je za to na boisko – tłumaczy Monika Pyrek.

W trakcie tej niezwykłej lekcji wychowania fizycznego uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. – Mnie najbardziej podobało się wioślarstwo i kolarstwo – mówił Kuba, jeden z uczestników pierwszej odsłony akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”.

– A dla mnie najlepsze były refleksomierze, przeciąganie liny i narciarstwo. Czy takie lekcje mogłyby się odbywać częściej? – dodała jego koleżanka Zuzia. Przyjazd Moniki Pyrek wraz z ekipą jej fundacji dał dzieciakom sporo radości. Uczniowie zresztą przygotowali się na przyjazd wielkiej gwiazdy sportu – w całej szkole wywieszone były plakaty ze zdjęciami, które przypominały największe sukcesy Moniki Pyrek.

– Dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia i organizację tak niesamowitego wydarzenia. Nasi uczniowie uwielbiają sport, a dzięki tej akcji mogli go poznać w nieco innym wydaniu, bardzo nowoczesnym – mówi Dariusz Andrzejewski, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni, gdzie odbyła się akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”.

Rozpoczęta w poniedziałek nowa edycja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to już szósty cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych przez Fundację Moniki Pyrek – byłej lekkoatletki, czterokrotnej olimpijki i wicemistrzyni świata w skoku o tyczce. Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Uczestnicy akcji przez dwie godziny ćwiczą na różnych urządzeniach.

W projekcie „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” można brać udział nie tylko osobiście. W sieci funkcjonuje bowiem e-platforma www.alternatywnelekcjewf.pl, na której są udostępniane bezpłatnie materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To także doskonała okazja do poszerzenia wiedzy dla nauczycieli czy rodziców, dla których przygotowano podcasty i webinaria z udziałem Moniki Pyrek

We wtorek i środę akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejne przystanki tegorocznej akcji to Wałcz (20 kwietnia), Szczecin (21 kwietnia), Moryń (22 kwietnia), Wrocław (25-26 kwietnia), Nysa (27 kwietnia) i Głuchołazy (28 kwietnia). We wszystkich wiosennych odsłonach akcji łącznie weźmie udział około trzech tysięcy dzieci.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis, a patronem medialnym w Wielkopolsce jest TVP 3 Poznań.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.