loading

Blog Details

Rekordowa frekwencja towarzyszyła szczecińskiej odsłonie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”! W zajęciach organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek wzięło udział aż czterysta dzieciaków!

– Jestem bardzo dumna, że w naszej akcji chcą brać udział tak liczne tłumy uczniów, bo to pokazuje, iż jest ona bardzo potrzebna. Patrząc na ich uśmiechnięte twarze jestem przekonana, że u wielu z nich udało nam się zaszczepić aktywność fizyczną. Staramy się pokazywać im, że sport to wspaniała zabawa i radość – mówi Monika Pyrek.

Zajęcia zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie odbywały się w ramach uroczystości zachodniopomorskich dni olimpijskich. Oprócz Moniki Pyrek, olimpijki z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, z dziećmi ćwiczył także Damian Zieliński, polski kolarz torowy, który reprezentował Polskę na igrzyskach w Atenach, Londynie i Rio de Janeiro.

W trakcie tej wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego uczniowie korzystają z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. – Ta różnorodność jest świetna, bo każda akcja jest inna i mega ciekawa. Na co dzień chodzę na treningi piłkarskie, ale bardzo się cieszę, że tutaj mogłem spróbować wielu innych sportów – mówił Marcel, uczeń klasy ósmej.

– Co było najfajniejsze? Wioślarstwo i kolarstwo, bo super bawiłam się na tych wyścigach. Chciałabym mieć taki WF częściej – dodała Amelia, uczennica klasy czwartej. Fundacja Moniki Pyrek zaprosiła również uczniów do organizacji samej lekcji – pięcioro z nich wcieliło się w role instruktorów.

Tegoroczna edycja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to już szósty cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych przez Fundację Moniki Pyrek. Akcja jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”

W projekcie „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” można brać udział nie tylko w trakcie organizowanych w różnych miejscach w kraju lekcji. Na platformie internetowej www.alternatywnelekcjewf.pl udostępniane są bezpłatnie materiały w formie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla najmłodszych. Nie zapomniano także o dorosłych, bo nauczyciele, czy trenerzy również mogą skorzystać z wiedzy przygotowanej w formie podcastów i webinariów z udziałem Moniki Pyrek.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.