loading

Blog Details

To była niezwykła chwila dla blisko trzystu dzieciaków, w tym wychowanków jednego z ukraińskich domów dziecka. W Moryniu w Zachodniopomorskiem odbyła się kolejna odsłona akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”. Realizowany przez Fundację Moniki Pyrek projekt promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych poprzez radość i zabawę.

Jedna z najlepszych lekkoatletek w polskiej historii podkreśla, że celem akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest zaszczepienie radości z uprawiania sportu.

– Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”. Staramy się tworzyć takie zajęcia sportowe, które wywołują wiele uśmiechów na twarzach. Dziś w Moryniu mieliśmy tymczasowo przebywające w jednym z ośrodków wczasowych dzieciaki z Ukrainy, dla których ten uśmiech jest dziś jeszcze ważniejszy. Na początku były nieco onieśmielone, ale już w trakcie rozgrzewki wszystko minęło i bawiły się znakomicie – mówi Monika Pyrek.

„KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. Lekcja trwa dwie godziny, a uczniowie mogą ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach.

– To wspaniała inicjatywa. Nasi uczniowie są zachwyceni, bo zabawy i aktywności było bardzo dużo. Cieszymy się też, że mogliśmy dać trochę wytchnienia i radości naszym gościom z Ukrainy – mówił dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztof Jaz.

– Dziękuje za super zabawę. Wszystko mi się podobało, ale najbardziej kolarstwo i piłka ręczna! Miałam najlepszy wynik z całej grupy – cieszyła się 10-letnia Masha.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.