Za nami już ostatnie odsłony wiosennej trasy „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”. Odwiedziliśmy Nysę i Głuchołazy. Tym razem w niezwykłych lekcjach wychowania fizycznego w woj. opolskim udział wzięło prawie 700 uczniów z czterech szkół podstawowych z Nysy i Białej Nyskiej i Głuchołaz.

28 kwietnia w hali Nysa, w której na co dzień występują siatkarze PSG Stali Nysa, ćwiczyły tłumy dzieciaków. Razem z Moniką Pyrek dzieci do aktywności zachęcała Wioletta Frankiewicz, była medalistka mistrzostw Europy na 3000 metrów z przeszkodami. Frankiewicz pomagała na stacji biegowej, motywowała do poprawiania własnych wyników i dawała młodzieży cenne wskazówki, jak biegać jeszcze szybciej i poprawnie technicznie.

Najliczniejszą grupę uczniów stanowili siatkarze i siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. To wyjątkowa szkoła, której mury opuściło wielu świetnych siatkarzy, m.in. medaliści mistrzostw świata Bartosz Kurek i Piotr Gacek. – Wprawdzie na naszych lekcjach nie ma stacji siatkarskiej, ale może i dobrze się stało, bo przecież chodzi nam o otwartość na nowe i różnorodność. Młodzi siatkarze i siatkarki mieli okazję poznać inny rodzaj aktywności – dodała Pyrek.

– Dokładnie tak, nasi uczniowie próbowali różnych aktywności i doskonale się bawili. Oni na co dzień dużo trenują, przygotowują się do zawodów, więc takie wydarzenie to była dla nich super odskocznia – mówił nauczyciel i trener z nyskiej Trójki Paweł Satora.

Uczniowie nie ukrywali, że bawili się doskonale. – Było świetnie, czekamy na więcej takich lekcji. Nie możecie przyjeżdżać przynajmniej raz w miesiącu – żartował Janek, uczeń SP3.

Ostatni odcinek szóstej edycji akcji odbył się w hali GOSiR Głuchołazy. Wśród 350 uczestników liczną grupę stanowiły młode koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach. – Dziewczyny ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem, a, co ciekawe, kilka z nich zdobyło więcej punktów na stacji koszykarskiej, niż ich trener – opowiada jedna z najlepszych polskich lekkoatletek w historii.

W trakcie tej niezwykłej lekcji wychowania fizycznego uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. – Najlepsze stacje? Bieg sprinterski i piłka nożna. Przy mierzeniu prędkości strzału uzyskałem 101 kilometrów na godzinę. To rekord szkoły – mówi Franek, uczeń klasy VIa z SP 2.

Przy stacji piłkarskiej na uczniów czekał Paweł Skóra, mistrz świata we freestyle football, który pokazywał uczniom też piłkarskie tricki.

– Robi wrażenie! Naprawdę każda stacja robi wrażenie – dodaje Kornelia z klasy VIIa w SP 1.

Dziękujemy uczestnikom i mamy nadzieję, że do zobaczenia niebawem.

Więcej materiałów i zdjęć z zajęć dostępnych na naszych kanałach w mediach społecznościowych.