loading

Blog Details

Nadszedł ten czas, na który wszyscy długo czekali. To czas, by ogłosić wyniki naboru do funduszu stypendialnego #skokwmarzenia. Przedstawiamy dziesiątkę szczęśliwców. 

Kontynuujemy projekt, pomimo wycofania się naszego dotychczasowego partnera finansowego. Tegoroczne stypendia wypłacamy ze środków własnych, zebraliśmy i zabezpieczyliśmy je, ponieważ wiemy jak to wsparcie jest potrzebne. Chcemy pomagać młodych ludziom na ich sportowej drodze i prowadzimy intensywne poszukiwania nowego partnera, z którym będziemy mogli kontynuować realizację naszej misji.
– W tym roku bardzo dużo wniosków złożyli młodzi i utalentowani lekkoatleci, dlatego aż sześcioro stypendystów to przedstawiciele królowej sportu. Rada Funduszu zdecydowała o przedłużeniu jednego stypendium z poprzedniej edycji dla Michała Gawendy, który jest brązowym medalistą mistrzostw świata do lat 20 w skoku o tyczce i w ciągu ostatniego roku zrobił olbrzymi progres. Zauważona została też skoczkini o tyczce Maja Chamot, która w tym sezonie zdobyła wicemistrzostwo Polski seniorek, a także wygrała zawody Monika Pyrek Tour w kategorii open – mówiMonika Pyrek.
Poza Gawendą i Chamot, stypendia trafiły także do czwórki innych młodych lekkoatletów – Oliwii Wawrzyniak, która trenuje biegi średnie i składała wniosek już po raz trzeci, Anety Orzechowskiej, najmłodszej stypendystki, której pasją jest rzut młotem, mistrza Europy do lat 18 w biegu na 100 metrów Marka Zakrzewskiego oraz Mateusza Kołodziejskiego, mistrz Polski seniorów w skoku wzwyż.
– Razem ze znanym dziennikarzem sportowym Maciejem Kurzajewskim oraz przedstawicielami Rady Fundacji przyznaliśmy też cztery stypendia przedstawicielom innych dyscyplin sportu. Otrzymały je narciarka alpejska Aniela Sawicka, kolarz górski MTB Mateusz Szyszko vel Chorąży, pochodząca z Ukrainy polska gimnastyczka artystyczna Valeriia Zelenska oraz Bartłomiej Frańczuk, specjalista w teqballu – dodaje Pyrek.
Fundacja Moniki Pyrek zapewni wybranym sportowcom zarówno wsparcie finansowe – na poziomie dziesięciu tysięcy złotych rocznie – jak i wsparcie merytoryczno-eksperckie na wielu płaszczyznach sportowej kariery. To już szósta edycja programu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek, którego beneficjentami są sportowcy. Od 2017 Fundacja wspiera wiele gwiazd sportu, jak Adrianna Sułek,  Pia Skrzyszowska, Sofia Ennaoui, Piotr Lisek, Klaudia Siciarz, Aleksandra Stach i Aleksandra Mirosław.
Podsumowując, oto 10 sportowców – nowych stypendystów Funduszu #skokwmarzenia, edycja VI, 2022/2023:
  1. Maja Chamot – lekkoatletyka, skok o tyczce
  2. Bartłomiej Frańczuk – teqball
  3. Michał Gawenda – lekkoatletyka, skok o tyczce
  4. Mateusz Kołodziejski – lekkoatletyka, skok wzwyż
  5. Aneta Orzechowska – lekkoatletyka, rzut młotem
  6. Aniela Sawicka – narciarstwo alpejskie
  7. Mateusz Szyszko – kolarstwo górskie MTB
  8. Oliwia Wawrzyniak – lekkoatletka, biegi średnie
  9. Marek Zakrzewski – lekkoatletyka, sprinty
  10. Valeriia Zelenska – gimnastyka artystyczn

 

Ogromne gratulacje dla nowo wybranych stypendystów i dla wszystkich kandydatów, którzy zdecydowali się złożyć wniosek. Brawa za odwagę i umiejętność mówienia o swoich marzeniach! Trzymamy za Was kciuku już na zawsze.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.