Pierwszy tydzień wiosennego tour’u KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF już za nami.  Fundacyjna drużyna Moniki Pyrek odwiedziła Śląsk i Małopolskę. Stęsknieni uczniowie tłumnie przybywali na wyjątkowe lekcje w Mistrzynią – Moniką Pyrek i wspaniale się bawili korzystając z połączenia sportu i nowinek technologicznych.

Sportowa zabawa rozpoczęła się w Jastrzębiu-Zdroju. 13 marca jastrzębska hala MOSiR, na której trenują siatkarze Jastrzębskiego Węgla zamieniła się w kolorowy obiekt pełen technologii i uśmiechniętych dziecięcych buziek. ćwiczyli uczniowie prawie wszystkich jastrzębskich podstawówek.

Kolejny przystanek to SP nr 23 w Rybniku i ponownie bardzo ciepłe przyjęcie i ogrom zaangażowania. Hasłem programu KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”, więc jest oczywiste, że zależy nam najbardziej, by pokazać, że wysiłek fizyczny i aktywność dają dużo radości. Jestem przekonana, że wszyscy możemy nazywać się mistrzami radości – podsumowała Monika Pyrek otwierając wydarzenie.

Fundacyjna drużyna dociera nawet do najbardziej oddalonych miejsc, Monika Pyrek przemierza kilometry, by zachęcać dzieci do sportowej zabawy. W dniach 15-16 marca bawiliśmy się w Krzeszowicach, gdzie gościem specjalnym była lekkoatletka, medalistka ME w biegu na 3000 m z przeszkodami – Wioletta Frankiewicz. Drugiego dnia odwiedziły nas również przedstawicielki wspierających organizacji:

– Katarzyna Deberny – olimpijka, żeglarka, przedstawicielka PKOl zajmująca się tematem edukacji olimpijskiej, materiały i karty pracy są dostępne na stronie www.olimpijski.pl
– Magdalena Szozda – KINDER Joy of moving Manager w Ferrero Polska Commercial

– Niesamowita inicjatywa, wszystkie stacje są tak przemyślane i dopracowane, by dzieciaki mogły się rozwijać sportowo i bawić na maxa. Cieszę się, że jako Edukacja Olimpijska możemy dokładać do tego swoją cegiełkę – powiedziała Katarzyna Deberny.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z październikowej trasy KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF, to odwiedźcie zakładkę galeria.

Kolejne miasta, które odwiedzimy to Osielsko, Inowrocław, Szczecin i Koszalin. Nie możemy doczekać się kolejnych spotkań, zachęcamy do śledzenia naszych działań w mediach społecznościowych @fundacjamonikipyrek

Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem tytularnym projektu jest program KINDER Joy of moving, realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku w Polsce. Partnerem motoryzacyjnym przedsięwzięcia jest SsangYong Polmotor.