loading

Blog Details

 

 

Kolejny tydzień KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF już za nami. W dniach 28-30 fundacyjna drużyna Moniki Pyrek odwiedziła województwo kujawsko-pomorskie. W zajęciach w Osielsku uczestniczyli uczniowie dwóch szkół – Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Osielsku oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie.

 

– Z komputerów i smartfonów nie trzeba korzystać leżąc, czy siedząc, można je wykorzystać biegając. Jeśli chcą sobie zmierzyć siłę strzału za pomocą radaru to muszą ten strzał oddać. Jeśli chcą zmierzyć sobie czas biegu w identycznych warunkach, jak odbywa się to podczas mistrzostw świata, to muszą pobiec.

Mamy tak poustawiane wszystkie stacje, by dzieciaki mogły znaleźć swój ulubiony sport. Mamy tu bardzo dużo dyscyplin i każdy może znaleźć coś swojego – dodaje wicemistrzyni świata w skoku o tyczce i czterokrotna olimpijka.

 

Środa i czwartek to lekcje w Inowrocławiu. Świetna frekwencja i super energia! Na lekcjach w Inowrocławiu aktywnością fizyczną bawili się uczniowie zarówno szkół z gminy Inowrocław – w Górze, Turzanach, Jaksicach, Złotnikach i Sławęcinku – jak i z samego miasta ze szkół podstawowych nr 4, 5, 8 i 11.

 

Dzieciakom, które uczestniczyły w lekcjach pomysły Moniki Pyrek na aktywność bardzo się podobały. – Mi najbardziej się podoba piłka nożna, ale wszystkie są bardzo fajne, choćby narciarstwo, koszykówka, czy biegi. Lubię się ruszać, fajnie się uprawia sport. Grywam czasem w piłkę nożną i ping ponga w domu – mówił jeden z uczniów, Maciek.

 

– Ja bardzo chciałam spotkać się z panią Moniką, ale też chciałam poćwiczyć. Bardzo mi się tu podoba – dodała Wiktoria.

 

Kolejne wydarzenia już 3-4 kwietnia w Szczecinie oraz 5 kwietnia w Koszalinie. Do zobaczenia!

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.