loading

Blog Details

Trzy kolejne odsłony programu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” i kolejny raz ok. 900 uczniów! Niezwykłe zajęcia przygotowywane dla dzieci przez Fundację Moniki Pyrek każdorazowo gromadzą tłumy uczestników.

– Dzieciaki nie pozwalają mi nigdy na wątpliwości, czy organizujemy dla nich ciekawe zajęcia. Widzę ich wielką radość, widzę ich uśmiechy na twarzach, ale przede wszystkim widzę, z jakim zaangażowaniem ćwiczą z wykorzystaniem naszych urządzeń. To utwierdza mnie w przekonaniu, że robimy dobrą robotę, a dzieciaki otwierają się na aktywność fizyczną – mówi Monika Pyrek.

Tym razem przez dwa dni zajęcia odbywały się w Szczecinie, gdzie najpierw ćwiczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 59, a dzień później uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 35, a także gościnnie z klas Centrum Mistrzostwa Sportowego oraz SP nr 48.

– Zbiłem olimpijską piątkę z Moniką Pyrek, świetnie się bawiłem i bardzo dziękuję – mówił Aleksander, uczeń szóstej klasy szóstej z SP nr 59 w Szczecinie.

– To była świetna zabawa, wszystko mi się podobało. Czego się nauczyłam? Że nie można się poddawać – dodała Marcelina, uczennica klasy czwartej z SP nr 35. Zajęcia organizowane przez Fundację Moniki Pyrek adresowane są do uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych.

Po dwóch dniach w Szczecinie fundacyjna drużyna odwiedziła Koszalin, a gościem specjalnym była Małgorzata Hołub-Kowalik.

– Ja, zwykła dziewczyna z Koszalina, mogłam sięgnąć po swoje tytuły i wy też możecie. Musicie tylko chcieć i o to powalczyć – mówi mistrzyni olimpijska w biegu sztafetowym.

– Tu zrodziła się moja wielka miłość do sportu. Zaczęło się od koszykówki, ale później pojawiła się w moim życiu lekkoatletyka i tak już zostało. Bardzo przyjemnie jest mi wrócić do miejsca, w którym spędziłam wiele lat – dodała Gosia zbijając piątki z uczestnikami lekcji.

Ten pozytywny akcent kończy wiosenny tour po Polsce. Wielki powrót już jesienią. Szkoły mogą zgłaszać chęć współpracy przez formularz na stronie:

https://szkoly.alternatywnelekcjewf.pl/jak-sie-zapisac/

 

 

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.