loading

Blog Details

Szczecin, Łódź, Poznań, Gdańsk i Bydgoszcz będą w maju i czerwcu gospodarzami zawodów z cyklu Monika Pyrek Tour. Imprezie towarzyszyć będą strefy aktywności, gdzie najmłodsi będą mogli po raz pierwszy spróbować swoich sił w skoku o tyczce. A wszystko to pod okiem Moniki Pyrek, jednej z najlepszych polskich tyczkarek w historii.

Fundacja Moniki Pyrek po raz trzeci już zaprasza na zawody, ale tym razem chce mocniej postawić na upowszechnianie tej pięknej dyscypliny sportu, jakim jest skok o tyczce. Monika Pyrek Tour jest częścią cyklu ogólnopolskich warsztatów, zawodów i pikników lekkoatletycznych.

– Do strefy aktywności, które będą towarzyszyć wszystkim zawodom, zaprosiliśmy szkoły i przedszkola. Znajdzie się tam wydzielona część zabawowa dla najmłodszych, którzy będą mogli poczuć się jak profesjonalni tyczkarze. Przygotowaliśmy dla nich skok o tyczce na zeskok dmuchany, skok o tyczce do basenu z kulkami oraz pomiędzy piankowymi kamykami. Wszystkie te aktywności dzieci będą mogły wykonać w asyście instruktora – mówi Monika Pyrek.

Po raz pierwszy cykl Monika Pyrek Tour znalazł się w oficjalnym kalendarzu World Athletics. Pierwsze zawody, połączone z atrakcyjną strefą aktywności, odbędą się w środę na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie (ul. Litewska 20). Uczestnicy zawodów z cyklu Monika Pyrek Tour zdobywają medale mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych. Przed rokiem medale mistrzostw Polski zdobyło aż siedemnastu uczestników Monika Pyrek Tour – Laura Tyszko, Julia Torlińska, Gabriela Melzacka, Piotr Wołoszyn i Konrad Złoch (wszyscy MP do lat 16), Natalia Lewandowska, Anastasiia Kostyrko, Michał Gawenda, Paweł Pośpiech i Wiktor Smura (do lat 18), Valentyna Iakovenko, Zofia Gaborska (do lat 20), Dominika Brykała (do lat 23) oraz Agnieszka Kaszuba, Maja Chamot, Emilia Kusy i Karol Pawlik (MP seniorów).

– To bez wątpienia jest największa rekomendacja naszego cyklu. Chciałabym zwrócić uwagę na Maję Chamot i Michała Gawendę, aktualnych beneficjentów funduszu stypendialnego skok w marzenia. Maja to brązowa medalistka halowych mistrzostw Polski, natomiast Michał to mistrz Europy juniorów młodszych i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów – dodaje Monika Pyrek.

Dzięki temu, że podczas Monika Pyrek Tour poprzeczka zawiśnie na wysokości już od jednego metra, w zawodach mogą wystartować nawet najmłodsi adepci skoku o tyczce, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę. Monika Pyrek uhonoruje nagrodami zwycięzców w sześciu kategoriach wiekowych – 10, 12, 14, 16 i 18 oraz open, osobno dziewczęta i chłopców. Oprócz tego prowadzona będzie także klasyfikacja generalna całego cyklu. Dzięki temu będziemy mogli poznać zwycięzców, którzy otrzymają nagrody główne. Projekt wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Adidas oraz partner motoryzacyjny Ssang Yong.

Rozpoczynająca się w środę w Szczecinie akcja to trzecia edycja Monika Pyrek Tour. Na cykl składa się pięć profesjonalnych zawodów skoku o tyczce, połączonych z bardzo mocno rozbudowaną strefą aktywności. Po Poznaniu kolejne odsłony akcji odbędą się 30 maja w Łodzi (Stadion RKS Łódź, ul. Rudzka 37), 6 czerwca w Poznaniu (Stadion lekkoatletyczny Golęcin, ul. Warmińska 1), 13 czerwca w Gdańsku (Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, al. Grunwaldzka 244) oraz 15 czerwca w Bydgoszczy (Stadion lekkoatletyczny Zawisza Bydgoszcz, ul. Gdańska 163).

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.