loading

Blog Details

Jak co roku dziesięcioro utalentowanych sportowców młodego pokolenia otrzyma stypendium od Fundacji Moniki Pyrek! Znakomita przed laty polska tyczkarka ogłosiła wyniki kolejnej edycji funduszu stypendialnego „Skok  w marzenia”, a w sumie sto tysięcy złotych oraz wsparcie merytoryczno-eksperckie trafi do utalentowanych sportowców z lekkiej atletyki, short tracku, skoków do wody, squasha, taekwondo, kolarstwa i kajakarstwa.

Po raz kolejny o stypendium ubiegało się bardzo wielu młodych sportowców, którzy ciężko pracują, by osiągnąć sukcesy.

– Za nami absolutnie rekordowa liczba zgłoszeń, bo wnioski złożyło prawie trzystu sportowców. To nawet spowodowało małe opóźnienie w ogłoszeniu wyników, bo chcieliśmy bardzo dokładnie i skrupulatnie przeanalizować wszystkie dokumenty. W nich trzeba było opisać swoją historię i przekonać nas, że to właśnie tu powinno trafić wsparcie. Wiele tych wniosków to naprawdę piękne historie, a motywacje, powody, dla których młodzi ludzie uprawiają sport i dla których powinni zostać stypendystami często dla nas są ważniejsze, niż sam wynik. Doceniamy również konsekwencję, bo wiele osób złożyło wniosek już kolejny raz. Te rosnące z każdym rokiem liczby wniosków są też dla nas jasnym sygnałem, że program jest ważny i potrzebny. Właśnie dlatego naszym kolejnym celem będzie próba rozszerzenia tego programu i wsparcie jeszcze większej grupy młodych sportowców – mówi Monika Pyrek.

Wsparcie od Fundacji Moniki Pyrek otrzymają lekkoatletki Anastazja Kuś (400 metrów), Emilia Kusy (skok o tyczce) i Maja Słodzińska (skok wzwyż), skoczkini do wody Maria Łukaszewicz, taekwondzistka Julia Sereda, uprawiająca kolarstwo Nikola Seremak oraz kajakarka Katarzyna Szperkiewicz, specjalizująca się w kanadyjkach, a także reprezentant Polski w short tracku Łukasz Kuczyński, uprawiający squash Jan Samborski oraz kolejny lekkoatleta Hubert Trościanka (dziesięciobój).

– Znów na naszej liście najwięcej jest przedstawicieli Królowej Sportu, ale mniej niż przed rokiem, gdy mieliśmy sześcioro lekkoatletów. Są tutaj ludzie, którzy mają swoje wielkie marzenia, potrafią o tym mówić, a przede wszystkim potrafią o nie walczyć. Cieszę się, że możemy pomóc im spełniać te marzenia – dodaje Monika Pyrek.

Fundacja Moniki Pyrek zapewni wybranym sportowcom zarówno wsparcie finansowe – na poziomie dziesięciu tysięcy złotych rocznie – jak i wsparcie merytoryczno-eksperckie na wielu płaszczyznach sportowej kariery. W ramach tych działań przewidziano, między innymi, szkolenie antydopingowe dla młodych sportowców – Przekazanie tej wiedzy jest dla nas szczególnie ważne, zwłaszcza kiedy mówimy o sportowcach u progu wielkich karier i sukcesów na skalę światową, czego bardzo im życzymy – mówi Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

To już siódma edycja programu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek, którego beneficjentami są sportowcy. Nowymi partnerami funduszu „Skok w marzenia” są Fundacja Pho3nix, która od lat wspiera rozwój sportowców na całym świecie oraz Polska Agencja Antydopingowa POLADA, będąca organizatorem charytatywnego biegu „Biegam z czystą przyjemnością”. To właśnie dochód pochodzący z pakietów startowych biegu został w całości przekazany na wsparcie funduszu – Jako Polska Agencja Antydopingowa jesteśmy dumni i wzruszeni, że wspólnie z uczestnikami biegu możemy dołożyć tę cegiełkę i przyczynić się do spełniania sportowych marzeń przez młodych ludzi.– dodaje Rynkowski.

Patronat nad funduszem stypendialnym po raz kolejny objął Polski Komitet Olimpijski.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.