loading

Blog Details

W siedzibie POLADA odbyło się szkolenie antydopingowe dla stypendystów Funduszu „Skok w marzenia” w ramach współpracy pomiędzy Polską Agencją Antydopingową a Fundacją Moniki Pyrek, pod szyldem której powstał Fundusz. Stypendia dla młodych i zdolnych sportowców były celem charytatywnym tegorocznej akcji „Biegam z czystą przyjemnością”. Rough Radical, partner techniczny biegu przekazał stypendystom pakiety ubrań.

Fundacja Moniki Pyrek, pod szyldem której funkcjonuje Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia” przekazuje wybranym sportowcom środki finansowe na poziomie dziesięciu tysięcy złotych rocznie. Zapewnia także wsparcie merytoryczno-eksperckie na wielu płaszczyznach sportowej kariery. W tym roku, w ramach wspólnych działań, przewidziano także organizację szkolenia antydopingowego i spotkanie w siedzibie POLADA z przedstawicielami instytucji  – Antydoping to temat rzeka. Dla sportowca, który coraz odważniej spełnia swoje sportowe marzenia to także temat obowiązkowy. Kontrole antydopingowe, szkolenia i pozyskiwanie wiedzy to zawodnicza codzienność. A prawda jest taka, że im zawodnik staje się lepszy tym częściej będzie miał do czynienia z systemem antydopingowym – mówi Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

Nowymi partnerami funduszu „Skok w marzenia” zostali: Fundacja Pho3nix, która od lat wspiera rozwój sportowców na całym świecie oraz Polska Agencja Antydopingowa POLADA, będąca organizatorem charytatywnego biegu „Biegam z czystą przyjemnością”. To właśnie dochód pochodzący z pakietów startowych biegu i dobrowolnych darowizn został w całości przekazany na wsparcie funduszu – Jako Polska Agencja Antydopingowa jesteśmy dumni i wzruszeni, że wspólnie z uczestnikami biegu i naszymi partnerami możemy dołożyć tę cegiełkę i przyczynić się do spełniania sportowych marzeń tych młodych, wspaniałych ludzi – dodaje Rynkowski.

Do wszystkich stypendystów trafił także pakiet dedykowanych ubrań sportowych od partnera technicznego „Biegam z czystą przyjemnością”, firmy Rough Radical – Osobiste spotkanie ze stypendystami to dla nas wyjątkowy moment. Działając na rynku sportowym chcemy nie tylko sprzedawać ubrania dobrej jakości, ale prowadzić także jakościowe projekty i zdecydowanie akcja „Biegam z czystą przyjemnością” i Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia” do takich projektów należą – powiedział Krzysztof Królikowski, właściciel marki Rough Radical.

To już siódma edycja programu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek, którego beneficjentami są sportowcy młodego pokolenia. – Za nami absolutnie rekordowa liczba zgłoszeń. Wnioski złożyło prawie trzystu sportowców. Wiele z tych wniosków to naprawdę piękne historie, a motywacje, powody, dla których młodzi ludzie uprawiają sport i dla których powinni zostać stypendystami często dla nas są ważniejsze, niż sam wynik. Doceniamy również konsekwencję, bo wiele osób złożyło wniosek już kolejny raz. Dziękujemy naszym partnerom: Fundacji Pho3nix i Polskiej Agencji Antydopingowej, że pojawili się na naszej drodze, i że wspólnie realizujemy skok w marzenia  – podkreśla Monika Pyrek – Rokita.

Stypendystami Funduszu „Skok w marzenia”, w 2023 roku, zostali:

 1. Anastazja Kuś – lekkoatletyka, 400 m
  2. Emilia Kusy – lekkoatletyka, skok o tyczce
  3. Łukasz Kuczyński – short track
  4. Maria Łukaszewicz – skoki do wody
  5. Jan Samborski – squash
  6. Julia Sereda – taekwondo
  7. Nikola Seremak – kolarstwo
  8. Maja Słodzińska – lekkoatletyka, skok wzwyż
  9. Katarzyna Szperkiewicz – kajakarstwo
  10. Hubert  Trościanka – lekkoatletyka, wielobój

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.