loading

Blog Details

 

Ponad pięćdziesięciu zawodników, wiele doskonałych wyników, świetna zabawa i pełna strefa aktywności – tak wyglądał pierwszy tegoroczny Monika Pyrek Tour, który odbył się w Szczecinie. – Bardzo się cieszę, że zainteresowanie naszymi zawodami jest bardzo duże, bo to pokazuje, że jest spore grono bardzo zdolnej młodzieży, która chce uprawiać bez wątpienia trudną, ale wspaniałą konkurencję, jaką jest skok o tyczce – mówi wyśmienita przed laty polska tyczkarka Monika Pyrek.

Tegoroczny Monika Pyrek Tour organizowany jest już po raz czwarty. Oprócz zawodów, organizowanych aż w sześciu kategoriach wiekowych i oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, Monika Pyrek zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków do strefy aktywności, gdzie mogą nawet oddać swoje pierwsze w życiu skoki o tyczce, oczywiście na niewielkiej wysokości i na dmuchany zeskok. Wielką popularnością cieszył się też… skok o tyczce do basenu z kulkami.

W pierwszych w 2024 roku zawodach Monika Pyrek Tour w Szczecinie padło wiele świetnych rezultatów. – Mieliśmy bardzo wiele rekordów życiowych, co jest bardzo ważne dla młodych sportowców, bo pokazuje im postęp, jaki robią dzięki ciężkiej pracy na treningach. Ponadto aż troje zawodników, Laura Tyszko, Piotr Wołoszyn i Wiktor Jaroszewicz, uzyskali minima na mistrzostwa Europy juniorów młodszych – dodaje była medalistka mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce. Organizację zawodów wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, wszystkie nagrody ufundowała marka Adidas, partnerem motoryzacyjnym jest SsangYong Promotor, a wodę dostarcza Staropolanka.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli – Aleksandra Pempera i Antoni Budny (do lat 10), Marianna Grześkowiak (do lat 12), Lidia Melzacka i Mateusz Jałowiczor (do lat 14), Patrycja Tomaszewicz i Szymon Jazdon (do lat 16), Laura Tyszko i Piotr Wołoszyn (do lat 18) oraz Zofia Gaborska i Paweł Pośpiech (kategoria open). Warto podkreślić, że ponieważ poprzeczka w Monika Pyrek Tour poprzeczka wisi na wysokości od jednego metra, w zawodach mogą wystartować nawet najmłodsi adepci skoku o tyczce, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę.

W sumie na tegoroczny cykl Monika Pyrek Tour składają się pięć zawodów – za nami już rywalizacja w Szczecinie, a jeszcze 21 maja kolejna impreza odbędzie się w Łodzi na stadionie miejscowego RKS (ul. Rudzka 7). Kolejne trzy odsłony Monika Pyrek Tour odbędą się w czerwcu – najpierw w Gdańsku (5 czerwca, al. Grunwaldzka 244), następnie w Poznaniu (11 czerwca, ul. Warmińska 1), a zawody finałowe zaplanowane są na 13 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka (ul. Gdańska 163) w Bydgoszczy.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.