loading

Blog Details

 

– Jestem pod wielkim wrażeniem postępów, jakie robią młodzi polscy skoczkowie o tyczce. Jestem przekonana, że nasze regularne zawody pomagają im w tych postępach – mówi Monika Pyrek, była znakomita polska skoczkini o tyczce, której fundacja organizuje cykl zawodów Monika Pyrek Tour. W Łodzi znów nie brakowało świetnych wyników, a dwóch zawodników przekroczyło nawet granicę pięciu metrów!

 

Tegoroczny Monika Pyrek Tour organizowany jest już po raz czwarty. Na stadionie RKS w Łodzi, obok zawodów sportowych rozgrywanych w sześciu kategoriach wiekowych, zorganizowano także niesamowitą strefę aktywności, której celem jest nie tylko zainteresowanie dzieci skokiem o tyczce, ale również pokazanie im, jak fantastyczna jest to konkurencja. W strefie dzieci mogą nawet oddać swoje pierwsze w życiu skoki o tyczce, oczywiście na niewielkiej wysokości i na dmuchany zeskok. Można też skakać o tyczce do basenu z kulkami.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli – Letycja Sokół (do lat 10), Marianna Grześkowiak i Krzysztof Klepacki (do lat 12), Lidia Melzacka i Leon Netzel (do lat 14), Jagoda Wojciechowska i Witold Wróblewski (do lat 16), Laura Tyszko i Piotr Wołoszyn (do lat 18) oraz Laura Tyszko i Paweł Pośpiech (kategoria open). Dla części zawodników jest to już drugi triumf w drugich w tym sezonie zawodach z cyklu Monika Pyrek Tour.

– Na pewno warto podkreślić, że po raz kolejny mieliśmy bardzo wiele rekordów życiowych, a to przecież pokazuje progres, jaki robią zawodnicy. Jestem bardzo zadowolona z poziomu sportowego zawodników, a warto podkreślić, że rywalizujący w kategorii open Nikodem Pochopień i Paweł Pośpiech pokonali barierę pięciu metrów – zauważa Monika Pyrek, medalistka mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce. Organizację zawodów wsparły Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Miasta Łodzi, wszystkie nagrody ufundowała marka Adidas, partnerem motoryzacyjnym jest SsangYong Promotor, a wodę dostarcza Staropolanka.

Zawodnicy rywalizowali na wysokim poziomie, a w strefie aktywności znakomicie bawiło się ponad dwieście dzieci z przedszkola Verte oraz szkół Marcina Gortata. – Bawiłam się świetnie i bardzo się cieszę, że tu byłam – mówiła Lena z klasy III.

W sumie na tegoroczny cykl Monika Pyrek Tour składają się pięć zawodów – za nami już rywalizacja w Szczecinie i Łodzi, a kolejne trzy odsłony Monika Pyrek Tour odbędą się w czerwcu – najpierw w Gdańsku (5 czerwca, al. Grunwaldzka 244), następnie w Poznaniu (11 czerwca, ul. Warmińska 1), a zawody finałowe zaplanowane są na 13 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka (ul. Gdańska 163) w Bydgoszczy.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.