loading

Blog Details

Kolejne zawody Monika Pyrek Tour i kolejny raz wiele rekordów życiowych na wysokim poziomie. Tym razem utalentowani polscy tyczkarze rywalizowali na stadionie Olimpii Poznań. – Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy zobaczyć, jaki postęp robią zawodnicy – mówi Monika Pyrek.

To czwarta odsłona cyklu Monika Pyrek Tour w tym sezonie – wcześniej tyczkarze rywalizowali Szczecinie, Łodzi i Gdańsku, a piąte, już ostatnie zawody w tym sezonie, zaplanowane są na czwartek w Bydgoszczy.

– Nie można nie zwrócić uwagi na Letycję Sokół, która trenuje w klubie Olimpia Poznań, więc startowała u siebie. Letycja, która rywalizuje w najmłodszej grupie wiekowej, w każdym kolejnym tegorocznym starcie w Monika Pyrek Tour skacze coraz wyżej. Z kolei w kategorii open wysokie skakanie zapewnili zawodnicy ze Szczecina Zofia Gaborska i Bartosz Marciniewicz, bo Zosia uzyskała wynik 4,15 m, a Bartosz metr wyżej – dodaje była czołowa polska lekkoatletka.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli – Letycja Sokół i Tymoteusz Woś (do lat 10), Marianna Grześkowiak i Krzysztof Klepacki (do lat 12), Patrycja Perzyńska i Michał Kozioł (do lat 14), Patrycja Tomaszewicz i Maksymilian Kania (do lat 16), Laura Tyszko i Piotr Wołoszyn (do lat 18) oraz Zofia Gaborska i Bartosz Marciniewicz w kategorii open.

Zawodom w Poznaniu, podobnie jak w Szczecinie, Łodzi i Gdańsku, towarzyszyła strefa aktywności, w której skokiem o tyczce bawili się uczniowie z poznańskiej Szkoły Podstawowej Da Vinci. Dzieci bawiły się na sześciu różnorodnych stacjach i kibicowały tyczkarzom. – Najbardziej podobał mi się skok o tyczce do basenu z kulkami. Bawiłam się na najlepiej na świecie i skoczyłam wiele razy – podsumowała jedna z uczestniczek strefy aktywności, Kornelia.

Organizację Monika Pyrek Tour wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, wszystkie nagrody ufundowała marka Adidas, partnerem motoryzacyjnym jest SsangYong Promotor, a wodę dostarcza Staropolanka. Dodatkowo organizację Monika Pyrek Tour wspierają lokalne samorządy.

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.