Jakie super moce można zyskać dzięki aktywności fizycznej? Na to pytanie odpowie Monika Pyrek podczas alternatywnych lekcji wf online. Była lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, medalistka mistrzostw świata i czterokrotna olimpijka połączy się z 3 000 uczniów z 10 miast. W ten sposób Fundacja Moniki Pyrek wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom całego środowiska szkolnego. Uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie mogą spodziewać się ogromu motywacji i inspiracji oraz co najważniejsze – doskonałej, sportowej zabawy!
Chętnych do połączenia się z Moniką Pyrek w celu wspólnej aktywności nie brakuje. 10 miast, które biorą udział w aktualnej edycji to Lublin, Pruszcz Gdański, Włocławek, Kędzierzyn-Koźle, Białystok, Warszawa, Mielec, Piła, Szczecin i Szczytno. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymują pakiety w postaci koszulek i sportowych gadżetów.
– Nie możemy spotykać się w szkołach, tak jak robiliśmy to dotychczas, więc wyszliśmy z inicjatywą spotkań online! Niezmiennie pokazujemy, że aktywność sportowa łączy się z technologią i warto bawić się sportem. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa! – mówi Monika Pyrek zachęcając uczniów do udziału w lekcjach.
Warto również wspomnieć o e-platformie alternatywnelekcjewf.pl. Jest ona darmowa i ogólnodostępna, każdy może z niej skorzystać. Nauczyciele, rodzice, uczniowie, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Materiały wideo, gry i zabawy, podcasty, quizy i artykuły na przeróżne sportowo-edukacyjne tematy.
Projekt jest organizowany w ramach działań Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF e-platforma, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, partnerem tytularnym jest Ferrero Polska organizator Kinder Joy of moving.