Alternatywne Lekcje WF

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF

Kinder+Sport Alternatywne lekcje WFu to wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowany do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny.

Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystamy technologię aby dzieci od niej odciągnąć, zachęcić do zwykłej, tradycyjnej aktywności sportowej. Pokażemy, że sport to nie łatwe klikanie, że trzeba włożyć coś więcej, jakąś pracę, aby dotrzeć do wysokiego poziomu.

Monika Pyrek

W projekcie w 2018 roku zrealizowanych zostanie 30 dni Lekcji w co najmniej 15 miastach z całej Polski.

W jednym dniu w wydarzeniu weźmie udział nawet 270 uczestników podzielonych na 4 grupy po 68 uczestnikówCzas trwania pojedynczej lekcji to 90 min poprzedzony 15 minutowym spotkaniem z Mistrzem Sportu.

Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urządzeniami mobilnymi ) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

Podczas każdej lekcji udostępnionych zostanie około 6 – 8 stanowisk interaktywnych. Będą to między innymi stanowisko koszykówki  z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłka nożna z system mierzącym siłę strzału, stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,  test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Projekt uatrakcyjnia obecność Mistrza Sportu – Pani Monika Pyrek.

REGULAMIN KINDER+SPORT ALTERNATYWNE LEKCJE WF

Projekt realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu I Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich 2018 Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgłoszenia do projektu – Warszawa: Szkoły zgłaszać mogą się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres szkoly@fundacjamonikipyrek.pl . W treści maila prosimy o podanie klasy i konkretnej liczby zgłoszonych dzieci. Dodatkowo prosimy o podanie danych kontaktowych do opiekuna grupy. Zgłoszenia przesyłać można maksymalnie do 12 września 2018 roku.
Po przesłaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia grupy.

Promo Video

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video prezentującym przebieg Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF.

Formularz zgłoszeniowy

Projekt skierowany jest do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej. Zgłoszenia tylko tych grup wiekowych będą brane pod uwagę przy wyborze lokalizacji.

Po przesłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Jednocześnie informujemy, że przesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z realizacją projektu w Państwa szkole czy instytucji. Ostateczny wybór miejsc do realizacji projektu pozostaje po stronie Fundacji i będzie konsultowany z lokalnymi samorządami.