loading

Blog Details

„Skok w marzenia” – to wyjątkowy fundusz stypendialny, którego już szósta edycja czeka, by wesprzeć najbardziej utalentowanych młodych sportowców z naszego kraju. Od 2017 roku udało się pomóc w rozwoju takim gwiazdom, jak Adrianna Sułek, Aleksandra Stach, Pia Skrzyszowska, Sofia Ennaoui czy Piotr Lisek.

 

Fundacja Moniki od 2017 roku prowadzi fundusz stypendialny, którego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. W ostatnim roku stypendia zostały wypłacone dziesiątce sportowców ze środków własnych, wcześniej wieloletnim partnerem była firma Netto. Obecnie Fundacja szuka nowego partnera do projektu, a o tym, że przynosi on wymierne skutki najlepiej świadczy fakt, że igrzyskach olimpijskich w Tokio wystartowało aż pięć polskich sportsmenek, które były wspierane przez „Skok w marzenia” – Klaudia Siciarz, Adrianna Sułek, Pia Skrzyszowska, Aleksandra Stach i Aleksandra Mirosław. Z kolei Aneta Górska, trenująca narciarstwo biegowe osób niedowidzących, reprezentowała nasz kraj na zimowych igrzyskach paraolimpijskich.

 

– Z naszego wsparcia korzystało lub nadal korzysta wielu znakomitych sportowców, m.in. Adrianna Sułek, tegoroczna halowa wicemistrzyni świata z Belgradu w wieloboju, czy Aleksandra Mirosław, aktualna rekordzistka globu we wspinaczce na czas – mówi Monika Pyrek, medalistka mistrzostw świata. – Wspieraliśmy wcześniej też Piotrka Liska czy Sofię Ennaoui. Widząc rozwój zawodników, bardzo liczymy, że uda się nam kontynuować to wspólne dzieło – dodaje Pyrek.

 

Przypomnijmy, że program przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16-25 lat, a jego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Ma za zadanie wspierać ich fachową opieką merytoryczną, jak i finansową. Może być przeznaczony także na cele edukacyjne i rozwojowe, jak choćby w przypadku Jakuba Ucieszyńskiego, naszego stypendysty, który wyjechał do szkoły w USA, by tam trenować koszykówkę.

 

–  Dostałam bardzo dużo wsparcia z Fundacji, za które jestem wdzięczna – mówi Weronika Zielińska-Stubińska, czwarta zawodniczka mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. – Przede wszystkim ta wiara i kibicowanie, to że Monika i cała fundacyjna drużyna tak we mnie wierzą, naprawdę dodaje skrzydeł. Stypendium przeznaczam głównie na opiekę psychologiczną i fizjoterapię – opowiada.

 

– Szczególnie na wstępnym etapie karier bardzo ważne jest, by mieć pewien poziom stabilizacji i komfortu, by móc skupić się na rozwoju – podkreśla Monika Pyrek. – Wszyscy zawodowi sportowcy doskonale to rozumieją, stąd nasz pomysł na fundusz stypendialny „Skok w marzenia”. Mamy nadzieję, że uda się wyłowić i wesprzeć kolejne wielkie gwiazdy polskiego sportu. Na wnioski do nowej edycji czekamy do 10 lipca – dodaje.

 

Patronat nad funduszem stypendialnym objął Polski Komitet Olimpijski.

 

Pełna lista stypendystów: https://fundacjamonikipyrek.pl/fundusz-stypendialny/

 

 

15

Konto logowania

Już klient Rubnio?

Invaild adres e-mail.

6 lub więcej znaków, liter i cyfr. Musi zawierać co najmniej jedną liczbę.

Twoje informacje zostaną udostępnione wszystkim osobom trzecim.